Keskin Tuning

.

Keskin Tuning merkezi Almanya da bulunan , aynı zamanda Amerika, İngiltere, Fransa ve Türkiye satış ofisleri bulunan uluslararası bir firmadır. Almaya merkezde 10.000 m2 kapalı alan depolama alanında ortalama 500.000 adet yaz ve kış lastiği, 250.000 adet jant stoklamaktadır.

Keskin Tuning 2010 yılında tüm depolama ve sevkiyat süreçlerini takip etmek amacıyla ERD Bilgi Teknolojileri ile anlaşma sağlamış ve analiz süreci ile beraber Evira WMS depo yönetim sistemini kullanmaya başlamıştır. Gerçekleştirilen analiz süreci ile iş süreçleri ve depo akışında düzenlemeler yapılmıştır. ERP sistemiyle entegre çalışan depo otomasyon sistemiyle ,tüm depo giriş ve çıkışları, raf adreslemesi ve sevkiyat planlaması sistem üzerinden yapılmaktadır.

İŞ AKIŞLARI
Depo otomasyonu sisteminde müşterilerden gelen siparişin sisteme girilmesinden başlayan akış yönetimi ilgili siparişin sevkine kadar depo içerisindeki tüm durumunu anlık olarak izlenmesi sağlar. Siparişlerin tamamlanma durumuna göre hangi aşamaların takip edileceği, paketlemesi, montajlı şekilde sevk edilmesi gibi bir çok aşama sistem üzerinde takip edilip yönetilmektedir.

DAĞITIM
UPS , DHL gibi lojistik firmaları ile yapılan özel entegrasyonlarla dağıtım ve paket numaraları sisteme dahil edilip müşterlere hızlı cevap verilmesi sağlanmıştır.