Gıpta

GIPTA, 1984 yılında kuruldu.

Ankara Temelli bölgesinde, 50.000 m2 alanda, 30.000 m2’lik fabrikasında ve İstanbul’daki 10.000 m2 binasında üretim faaliyetini sürdürmektedir.

GIPTA, kağıt ürünleri konusunda sektörünün önde gelen kuruluşudur; ‘Promosyon’ , ‘Kırtasiye’ ve ‘Ambalaj’ olarak üç ana sektörde faaliyetlerini sürdürmektedir. Tüm bu sektörlerde de ‘GIPTA’ ismi bir markaya dönüşmüştür. Promosyonda Türkiye’nin ilk bin firmasına hizmet ve ürün vermekte iken, kırtasiyede kendi ürünleri 10.000’den fazla satış noktasında alıcıları ile buluşmaktadır.

Gıpta 2012 yılında tüm depo ve üretim süreçlerini takip etmek amacıyla ERD Bilgi Teknolojileri ile anlaşma sağlamış ve analiz süreci ile beraber Evira WMS depo yönetim sistemini kullanmaya başlamıştır. Gerçekleştirilen analiz süreci ile personel verimliliği, depo verimliliği ve sevkiyat kontrolü ele alınmış ve iş süreçleri ve depo akışında düzenlemeler yapılmıştır. ERP sistemiyle %100 entegre çalışan depo otomasyon sistemiyle ,tüm depo giriş ve çıkışları, raf adreslemesi ve personel verimliliği sistem üzerinde takip edilmektedir.

SEVK PLANLAMA

Depo otomasyonu sisteminde müşterilerden gelen siparişlerin teslim döneminde eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Müşterilerden gelen siparişlerin stok durumu, teslim dönemi ve aciliyet esasına göre değerlemesi yapılarak sevk planlamaları yapılmaktadır.

Paket numaraları ile beraber sevk kontrol işlemleri gerçekleştirilen ürünler hatasız bir şekilde sevk edilmesi, kontrol listelerinin oluşturulması sağlanmıştır.

SAHA SATIŞ
Yaklaşık 30 personelin bulunduğu saha satış ekibi siparişlerini online olarak sisteme iletmektedirler. Anlık stok durumları, sipariş aciliyet bilgileri, minimum sipariş adetleri gibi ek bilgilerle desteklenmiş satış otomasyonu fuar dönemlerinde de firmaya katkı sağlamaktadır.