Egebant

Egebant, tüm dünyada ağaç ve metal endüstrisine en kaliteli zımparaları üreten 3M, Klingspor ve Naxoflex firmalarının Türkiye dağıtıcısıdır. Aynı zamanda Sicad ve 3M markalı kendinden yapışkanlı bantların, 3M ve Koyote markalı solunum ürünlerinin, Dynabrade markalı hava destekli el aletlerinin, 3M markalı bina bakım ürünlerinin en güçlü tedarikçisidir.


Egebant 2011 yılında tüm depo ve üretim süreçlerini takip etmek amacıyla ERD Bilgi Teknolojileri ile anlaşma sağlamış ve danışmanlık süreci ile beraber Evira WMS depo yönetim sistemini kullanmaya başlamıştır. Gerçekleştirilen danışmanlık süreci ile personel verimliliği ele alınmış ve iş süreçleri ve depo akışında düzenlemeler yapılmıştır. ERP sistemiyle %100 entegre çalışan depo otomasyon sistemiyle ,tüm depo giriş ve çıkışları, raf adreslemesi ve seri lot bazında sistem üzerinde takip edilmektedir.

OTOMATİK PLANLAMA

Depo otomasyonu sisteminde müşterilerden gelen siparişlerin teslim tarihinde eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Müşterilerden gelen siparişleri stok durumu ve teslim tarihine göre EviraWMS otomatik planlama modülü ile otomatik sevk planlama yapılır. Stok olmayan mamüller için teslim tarihine göre Üretim bölümüne iş emri olarak yine sistem üzerinden otomatik atanır.

ÜRETİM
Egebant üretim süreçlerinde Evira PTS sistemini kullanmaktadır. Sistem tarafından atanan İş emirlerinin listelendiği ve üretim sonu kayıtlarının anlık olarak girildiği ekranlar sayesinde tüm süreç takip edileblmektedir.